«Ел инженеры» республика бәйгесе

2024 елның 18 октябре, җомга

Конкурста укучылар һәм югары белем бирү оешмалары хезмәткәрләре, җитештерү оешмалары хезмәткәрләре катнаша ала.

Конкурс өч яшь категориясендә уздырыла.

«Булачак инженерлар» категориясендә укучылар югары белем бирү оешмаларында югары белем бирү программалары - бакалавриат программалары, специалитет программалары, магистратура программалары буенча катнашырга хокуклы.

«Яшьлек, уңыш, перспектива» категориясендә вазыйфаи бурычлары инженерлык эшчәнлегенә бәйле булган югары белемле предприятиеләр хезмәткәрләре яисә конкурста катнашуга гариза биргән көнгә 35 яшькә кадәрге инженерлык эшчәнлеге белән шөгыльләнүче югары белемле оешмалар хезмәткәрләре, аспирантлары катнашырга хокуклы.

«Тәҗрибә, казанышлар, компетентлык» категориясендә вазыйфаи бурычлары инженерлык эшчәнлеге белән бәйле югары белемле предприятиеләрнең 35 яшьтән өлкәнрәк хезмәткәрләре катнашырга хокуклы.

Конкурс 12 номинация буенча үткәрелә:

Машина төзелеше (автомобиль төзелеше, суднолар төзү, станоклар төзү);
Авиация сәнәгате;
Приборлар төзү, шул исәптән оптик-электрон һәм медицина;
Радиоэлектроника, элемтә, фотоника, телекоммуникацияләр;
Газ сәнәгате;
Энергетика;
Җиңел, агач эшкәртү, целлюлоза-кәгазь сәнәгате
Химия, нефть химиясе, биотехнологияләр;
Нефть сәнәгате;
Төзелеш, төзелеш материаллары җитештерү;
Транспорт, юл хуҗалыгы;
Авыл хуҗалыгы, азык-төлек, эшкәртү сәнәгате.
Конкурста катнашуга гаризалар 2024 елның 1 ноябренә кадәр инженергодарт.рф конкурсының рәсми сайтында кабул ителә яки басма рәвештә кәгазьдә Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының 420111, Татарстан Республикасы, Казан ш., Островский ур., 4 йорт адресы буенча урнашкан эшләр башкару һәм контроль бүлегенә җибәрелә.

Тулырак мәгълүматны инженергодарт.рф сайтында белергә мөмкин.