Татарстанда илкүләм проект кысаларында Интеллектуаль милек залогы астында финанс ярдәменең пилот механизмы эшләтеп җибәрелде

2024 елның 19 сентябре, пәнҗешәмбе

«Кече һәм урта эшмәкәрлек» илкүләм проекты кысаларында Татарстан Республикасында бизнес өчен интеллектуаль милек залогына кредит бирү механизмы эшләтеп җибәрелде.

«Файдалы модель» һәм «интеллектуаль актив» финанс һәм гарантия продуктлары, димәк, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм эшмәкәрлекне яклау институтлары инициативасы буенча эшләнгән һәм гамәлгә ашырыла.

Механизм залогның традицион төрләрен бирә алмаган һәм инновацияләр үсешен һәм матди булмаган активлар булдыруга инвестицияләр кертүне стимуллаштырырга тиешле компанияләр өчен финанс ярдәменнән файдалану мөмкинлеген арттырачак.

«Файдалы модель» Эшкуарлыкка ярдәм фонды продукты буенча финанслауның максималь күләме 15 млн сум тәшкил итә һәм 4 елга кадәр Татарстан Республикасы Гарантия фонды поручительлеге астында «интеллектуаль актив»продукты буенча заем суммасының 95% күләмендә еллык 7% белән бирелә.

Тулырак: https://mert.tatarstan.ru/index.htm/news/2344007.htm