Кейтеринг хезмәтләренең сыйфаты буенча мөрәҗәгатьләр

2024 елның 16 апреле, сишәмбе

Мөслимлеләр еш кына күчмә туклану хезмәтеннән файдаланалар кейтеринг, ул ризык әзерләүне һәм китерүне генә түгел, ә хезмәт күрсәтүне дә күздә тота: сервировка, өстәл бизәү, кунакларга эчемлекләр салу һәм бирү һәм шуңа охшаш хезмәтләр. Күчмә кейтеринг бары тик мобиль, ягъни аны оештыру клиент тәкъдим иткән яки махсус хезмәт хезмәткәрләре тәкъдим иткән теләсә кайсы мәйданчыкта мөмкин. Бу, мәсәлән, офис бинасы, йорт яки йорт ишегалды, пикник мәйданчыгы һ.б. булырга мөмкин. барысы да клиентның бюджетына, теләкләренә һәм фантазиясенә бәйле. Ләкин Кейтеринг хезмәтләренә куелган таләпләрне дә онытмаска кирәк. Кейтеринг хезмәтләре Россия Федерациясенең Милли стандарты ГОСТ Р 55051-2012 җәмәгать туклануы хезмәтләре белән регламентташтырыла. Кейтерингка карата гомуми таләпләр.

Кейтеринг хезмәтләре күрсәтүче предприятиеләр, хезмәт күрсәтү процессын күзәтеп баруны һәм барлык хезмәт башкаручыларны координацияләүне тәэмин итүче эчке документларны, процедураларны һәм Кейтеринг оештыру тәртипләрен документлар белән рәсмиләштерергә һәм әлеге документларның нигезләмәләрен үтәргә тиеш. Күчмә хезмәт күрсәтү заказчы белән килешенгән Кейтеринг (күчмә хезмәт күрсәтү) үткәрү программасына ярашлы оештырыла. Күчмә хезмәт күрсәтү программасы чараны әзерләү тәртибен һәм үткәрү тәртибен, шул исәптән үткәрү вакыты һәм урыны, катнашучылар һәм чакырылганнар санын, чараның форматын һәм сценариен, хезмәт күрсәтү ысулын һәм шартларын билгели. Һәр заказ исәп-хисап документациясендә теркәлә, анда ризыкның исеме, әзерләү датасы һәм сәгате күрсәтелә. Азык-төлек продукциясенең куркынычсызлыгын тәэмин итү максатыннан һәр әзер әйбергә маркировкалау ярлыгы булырга тиеш.

Ярлыкта күрсәтелергә тиеш: җәмәгать туклануы предприятиесе исеме, адресы; азык-төлек продукциясен әзерләү датасы һәм сәгате, таратуны тәмамлау вакыты; азык-төлек продукциясенең атамасы; җаваплы кешенең фамилиясе, исеме һәм әтисенең исеме (булган очракта). Ярлыклар чарага хезмәт күрсәтү ахырына кадәр сакланырга тиеш. Кайнар ризыкларны изотермик савытларда саклау вакыты 3 сәгатьтән артмаска тиеш (аларны ташу вакытын да кертеп). Агымдагы елда 9 мөрәҗәгать килгән, 17 граждан Кейтеринг хезмәтләре күрсәтү мәсьәләләре буенча консультация сорап мөрәҗәгать иткән. Кулланучылар хокуклары бозылган очракта Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең территориаль органнарына, аерым алганда, Мөслим районы буенча 8(85556) 2-35-05 телефоны, Пушкинның адресы, 91 буенча мөрәҗәгать итәргә киңәш итәбез.