апрель, 2018 ел

Әмәкәй авылы китапханәчесе "Без Тукай оныклары" дигән темага әңгәмә үткәрде.

Мәллә-Тамак авыл китапханәсендә "Куянкай" балалар бакчасы коллективы катнашында Экологик белемнәр көне үтте.

Югары Табын авылы китапханәчесе Тукайның туган көне уңаеннан "Әллүки" нәниләре белән  "Эш беткәч,  уйнарга ярый" дигән бәйрәм иртәсе үткәрде.

Ташлияр авылы китапханәсендә татар халкының бөек шагыйре Габдулла Тукайның тууына 132 ел тулу уңаеннан шигырь кичәсе үтте.

Рус.Шуган авылы китапханәчесе, авыл мәдәният йорты белән берлектә, «Наука из наук» дип исемләнгән чара үткәрделәр.

Михайловка авылы китапханәчесе "Мир фантазий" дип исемләнгән түгәрәк үткәрде.

Район мәдәният йорты үзешчән коллективы Чернобыль фаҗигасенең 32 еллыгына багышланган чарада катнаштылар.

Мөслим авылының “Миләшкәй”, “Кояшкай”, “Күбәләк” балалар бакчаларында балалар бакчалары мөдирлэре өчен семинар үтте. Семинарда Мөслим районы җитэкчелэре белән Башкортстан республикасы Чакмагыш районы бакча мөдирләре дә катнашты.

Мәгариф идарәсе тарафыннан зур чара-педагогик ВУЗ,СУЗларны бетерүче студентлар белән очрашу оештырылды. Студентларыбыз центр мәктәпләренә,аграр көллияткә,балалар белән мәктәптән тыш эшләү үзәгендә булдылар.

Иске Карамалы авылы мәдәният Йортында Күбәк урта гомуми белем бирү мәктәбенең башлангыч сыйныфлары һәм "Кояшкай" балалар бакчасы балалары белән берлектә бөек шагыйрь Габдулла Тукайның туган көне уңаеннан шигырь бәйрәме узды.