апрель, 2018 ел
җомга

Олы Чакмак авылы китапханәсендә "Кошлар - канатлы дусларыбыз" дип исемләнгән кичә үтте.

Иске Карамалы авылы китапханәсендә "Ихлас" әдәби берләшмәсенең чираттагы утырышы узды.

Югары Табын авылы китапханәсендә, язучы һәм тәнкыйтьче Ибраһим Нуруллинга багышлап,  "Туры сүзле остаз" дип исемләнгән телдән журнал үтте.

"Йортларга - китап нуры" акциясе кысаларында Метрәй авылы китапханәчесе хезмәт ветераны Султангалиев Мирзанур абыйның өендә булды.

Яңа Усы авылы китапханәчесе башлангыч сыйныф укучылары белән “В мире книг Л.Н.Толстого” исемле әдәби сәгать уткәрде.

19 апрель көнне Мөслим сәнгать мәктәбе укучылары Яр Чаллы шәһәрендә узган “Челны собирает друзей” дип исемләнгән Халыкара конкурста катнашты.

Бадминтон буенча тренировкалар дәвам итә

2018 елның 23-29 апрель көннәрендә, илнең Европа төбәге бөтендөнья сәламәтлек саклау оешмасы үткәрәчәк  Европаның иммунизация атнасы  үтәчәк....

Татарстан Республикасы җитештерү һәм сәүдә Министрлыгы "Татарстан Республикасының иң яхшы товарлары һәм хезмәтләре" конкурсы үткәрү турында игълан итте.  "Россиянең иң яхшы 100 товары" программасы кысаларында үткәрелеп килүче әлеге конкурсның быел юбилей елы - унбишенче тапкыр уздырыла ул.