гыйнвар, 2017 ел
чәршәмбе

"Кояшлы Ык" ял итү зонасында озынлыгы 3400 метрга сузылган чаңгы трассасы барын белә идегезме?

Г. Тукай исемендәге Мөслим урта мәктәбе  Әтиләр советы проектын актив рәвештә  тормышка ашыра. 17 январь көнне 3 б сыйныф укучылары Муллина Айсылуның әтисе Муллин Рамил Хәмзә улы укучыларны үзенең хезмәт урынына экскурсиягә чакырды.

Михайловка авылы китапханәчесе Сәкинә Шәймиеваның "В тени у Минтимера" дип исемләнгән китабын тәкъдир итү кичәсен үткәрде.

Крәш Шуран авылы китапханәсе "М. Шәймиев: Мин театр яратам" дип исемләнгән тәрбия сәгате үткәрде.

Югары Табын авылы китапханәчесе мәктәп укучылары белән "Беренче Президентыбызга - 80 яшь" дип исемләнгән тәрбия сәгате үткәрде.

Балалар китапханәсе хезмәткәрләре “Татарстанның беренче презединты” дип исемләнгән телдән журнал үткәрделәр.

Мөслим сәнгать мәктәбенең халык уен кораллары бүлеген тәмамлап, бүгенге көндә Ф. Яруллин исемендәге Әлмәт сәнгать колледжында укучы Митюшкин Данила hәм Хафизова Сания укучылар белән очрашуга килделәр.

17 гыйнвар көнне район мәдәният йорты концерт бригадасы Крәш.Шуран авыл җирлеге халкы алдында чыгыш ясады.

17 гыйнвар көнне район мәдәният йорты концерт бригадасы Вәрәшбаш авыл җирлеге халкы алдында чыгыш ясады.

17 гыйнвар көнне Олы Чакмак авыл мәдәният йортында түгәрәк өстәл артында йолаларыбыз һәм гореф - гадәтләребез турында әңгәмә үткәрелде.