сентябрь, 2016 ел
җомга

10-11 сентябрь көннәрендә татар эстрадасының яшь, талантлы җырчысы Рамил Закиров музыкаль клип төшерер өчен мөслимгә киләчәк.

31 август көнне Метрәй авылында район һәм авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре, авыл җирлеге белән берлектә "Сау бул җәй!" дип исемләнгән авыл бәйрәме үтте. Бәйрәм кызыклы уеннарга, дәртле биюләргә, моңлы җырларга, кызыклы бүләкләргә бай булды.

27 август көнне Мари Бүләр авылы клубында китапханә белән берлектә "Бер күрешү- бер гомер" исемле бәйрәм кичәсе үткәрелде. Төрле авыллардан, шәһәрләрдән бик күп кунаклар кайтты. Кул эшләреннән күргәзмә оештырылды. Кичә концерт номерлары белән үрелеп барды.

2 сентябрь көнне Күбәк урта мәктәбе укучылары белән "Беслан - төзәлмәс яра" исеме астында чара узды. Бу көннәр турында презентация күрсәтелде, әңгәмә уздырылды.

Мәдәният учреждениеләренең сентябрь аена эш планы.

Бу көннәрдә Ростов шәһәрендә "Яшь аграриячеләр" Форумы эшен дәвам итә. Форумда "Мизгел" яшьләр үзәге белгече....

Крәш Шуран авылы китапханәсе терроризмга каршы көрәш һәм теләктәшлек көне уңаеннан "Без тынычлык яклы!" дип исемләнгән класс сәгате үткәрде.
1нче сентябрь көнне Салавыз-Мухан авылы китапханәсендә "Тынычлык - дип типсен йөрәкләр" дип исемләнгән тәрбия сәгате узды.

1 сентябрь – Белем көне. Шул уңайдан Яңа Усы авылы китапханәчесе башлангыч сыйныф укучылары белән “Без тынычлык телибез!” дип исемләнгән балалар иртәсе үткәрде.

Бөтендөнья тынычлык һәм белем көне уңаеннан Шуганка авылы китапханәсе, авыл клубы белән берлектә, "Без тынычлык телибез" дип исемләнгән әнгәмә үткәрделәр.