Мизгел яшьләр үзәге белгечләре акция кысаларында Курай паркында балаларга балалар ышаныч телефоны кертелгән буклетлар һәм линейкалар тараттылар.

2019 елның 6 мае, дүшәмбе

Ышаныч телефоны-балаларга, яшүсмерләргә һәм аларның әти-әниләренә психологик ярдәм күрсәтү мөмкинлеге.Шул уңайдан безнең районда бу мөмкинлектән файдалана ала дигән сүз!
2010 елдан башлап Россия Федерациясендә авыр тормыш хәлендә булган балаларга ярдәм фонды тарафыннан Россия Федерациясе субъектлары белән берлектә Бердәм бөтенроссия балалар ышаныч телефоны номеры кертелде: 8-800-2000-122.Ә безнең районда сез 2-46-12 “Мизгел”ЯҮ һәм 2-43-35 Мәгариф үзидәрәсенә мөрәҗәгать итә аласыз!
Авыр тормыш хәлендә калган балалар, яшүсмерләр һәм аларның әти-әниләре, дуслары, сыйныфташлары, ата-аналары белән ничек дуслашуны белмәүче авыр карар кабул итүдә ярдәм алырга теләүчеләр, шулай ук балалары белән буталучы ата-аналар әлеге номерны җыя һәм Ашыгыч психологик ярдәм ала.
Квалификацияле белгечләр мәктәптә, урамда һәм өйдә барлыкка килгән кыенлыкларны хәл итүдә тәүлек буе ярдәм итәчәкләр. Психологлар балалар-ата-аналар һәм балалар-балалар мөнәсәбәтләре, җинаятьара конфликтлар һәм башка проблемалар буенча киңәш бирәчәкләр.
Конфиденциальлек һәм түләүсез ярдәм гарантияләнгән.
Бу турыда балалар һәм аларның әти-әниләре күбрәк белсен өчен “Мизгел”ЯҮ белгечләре урамда үтеп барган балаларга, линейка формасында ясалган балалар ышаныч телефоны номеры кертелгән буклетлар өләштеләр!