июнь, 2018 ел

Санитар-экологик чистарту икеайлыгына йомгак ясалды

Район хастаханәсенә һәм поликлиникага җәйге практикага 14 студент кайтты.

Елгабаш авыл клубы мөдире "Балалар Сабантуе" үткәрде. Бәйрәм программасы халык һәм спорт-күңел ачу уеннарыннан торды.

Хөрмәтле райондашлар, талпан тешләгән очракта медицина учреждениесенә мөрәҗәгать итүегез сорала. Организмда энцефалит һәм Боррелиоза- Лайма авыруы вирусын ачыклау өчен талпан лабораториягә исән килеш тапшырылырга тиеш.

Барлык Мөслим районы ир-атларын үзәк район хастаханәсенә табиб-урологка приемга чакырабыз.

21 июнь көнне "Мизгел" ЯҮ белгечләре "Урман иле" сәламәтләндерү лагеренда "Сәламәт яшибез!" исеме астындагы спорт чарасы үткәрде.

17 июнь көнне «Сабантуй» бәйрәмендә Мөслим муниципаль район башлыгы Муллин Р.Х. Мөслим районында сәламәтлек һәм медицина профилактикасы елын үткәрү кысаларында, халыкка медицина ярдәме күрсәтүне яхшырту өчен Мөслим үзәк район хастаханәсе баш табибына ике «Лада-Ларгус»машинасына сертификат тапшырды.

"Хәтер шәме" акциясе кысаларындагы флешмобка Елгабаш авылы халкы  да кушылды.

08 июнь көнне Үзәк шифаханә хезмәткәрләре «Ык» елгасы яр буендагы территорияне чистартуда актив катнаштылар.

21 июнь "Хәтер көне" уңаеннан Яңа Усы авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре "Хәтер шәме" акциясе уздырдылар.