апрель, 2018 ел
чәршәмбе

“Сәләтлеләр йолдызлыгына сәяхәт” дип исемләнгән отчет концерты 27 апрель көнне Зифа Басыйрова исемендәге район мәдәният йортында узачак.

Үзәк китапханә хезмәткәрләре Иҗтимагый совет белән берлектә "Буыннар берлеге" проекты кысаларында чисталык икеайлыгы һәм туган як табигате белән якыннан таныштыру максатыннан "Табигать шифаханәсе" исемле очрашу оештырдылар. Кичәдә районның актив ветераннары , Г.Тукай исемендәге урта мәктәп укучылары катнашты.

Тат.Бүләр авыл мәдәният йортында Бөтендөнья сәламәтлек көне уңаеннан "Сәламәт тәндә - сәламәт акыл" дигән темага әңгәмә булып узды.

Михайловка авылы китапханәсендә китапханәчеләрнең чираттагы семинары үтте.

Районкүләм гомумбелем бирү театр коллективлары бәйгесендә катнашып, Иске Карамалы авыл мәдәният йорты "Нур" театр студиясе Х.Ибрахимның "Килмешәк" әсәре белән чыгыш ясады һәм II урынга лаек булды. Коллективның җитәкчесе - Ә.Г.Биктимерова, куючы режиссер - М.Р.Гәрәева.

Изге Пасха көнендә күп кенә рус авылларындагы кебек Михайловка авылында да балалар пасха йомыркалары җыялар.

Музейга экскурсия

Язгы чәчүгә старт бирелде.

"Өлкән буын" партия проекты кысаларында 9 май - Җинү бәйрәменә багышланган акцияләргә старт бирелә.

Яңа Карамалы авыл клубы мөдире "Каенкай" балалар бакчасында "Кошлар - безнең дусларыбыз!" исемле күңел ачу уены үткәрде.