апрель, 2018 ел

«iВолга-2018» форумына регистрация башланды...

Мөслим урта мәктәбе базасында район мәктәпләре директорларының һәм аларның урынбасарларының семинары үтте.

7 апрель көнне Баек авыл мәдәният йорты коллективы территоряне чистарту буенча өмә үткәрделәр.

Сәнгать мәктәбенең “АССА” бию коллективы 13 апрельдә узачак гала-концертка чакыру алды.

Әмәкәй авыл мәдәният йортында авыл җирлеге үзешчән сәнгатьтә катнашучыларның "Авылымның айлы кичләре" смотр-конкурсы булып узды.

Яңа Усы авыл мәдәният йортында "Пасха - якты бәйрәм" исемле тематик дискотека булып узды.

11.04.2018 елны Мөслим узәк шифаханәсенең иртәнге киңәшмә утырышында  Әлмәт шәһәренең территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды җитәкчесе урынбасарлары чыгыш ясады.

Мөслим сәнгать мәктәбе директорының укыту-тәрбия эшләре буенча урынбасары Румия Деникаева Мөслим районы мәдәният хезмәткәрләренең профсоюз комитеты рәисе буларак Рәхмәт хатына лаек булды.

"Күбәләк балалар бакчасында  Бөек Җиңү көненә әзерлек эшләре башланды. Мәктәпкә әзерлек төркеме балалары белән җырлар, строй белән йөрү кабатлана.

Мөслим авылы "Карлыгач" балалар бакчасы. Уртанчылар төркем балалары, татар халкының милли баш киеме  белән танышалар.