апрель, 2018 ел

Мөслим командасы волейбол буенча Х юбилей турниры  Кубогында катнаша

Мәллә-Тамак авыл китапханәчесе "Куянкай" балалар бакчасы нәниләренә "Салават күпере" журналына күзәтү ясады. Журналдагы кызыклы биремнәрне үтәделәр, кроссворд чиштеләр.

2018 ел Татарстан Республикасында Лев Толстой елы дип игьлан ителде. Шул уңайдан Метрәй авылы китапханәчесе 4нче сыйныф укучылары белән әдәби кичә үткәрде, бөек рус язучысының тормыш юлы һәм иҗаты белән таныштырды.

"Нептун"йөзү бассейны кубогына йөзу ярышлары башланды

Мәлләтамак авыл мәдәният йортында мәзәкле викторина булып узды.

Мәлләтамак авыл мәдәният йортында татар эстрадасы җырчысы Фәрит Низамиев концерты булып узды. Автор-башкаручының җанлы җырлары халык күңеленә бик хуш килде.

5 апрель көнне Мизгел яшьләр үзәгендә « KARAOKE PARTY» күңел ачу чарасы үтте..

Район механизаторлары укуы

Михайловка авыл мәдәният йортында "1 апреля - никому не верю!" дип исемләнгән чара булып узды.

1 апрель көнне Иске Карамалы авыл мәдәният йортында "Канатлы дусларыбыз" исеме астында "Без - табигать балалары" берләшмәсе катнашында тематик кичә булып узды. Биредә кызыклы викторина, уеннар оештырылды, кошлар турында җыр-шигырьләр яңгырады, кәгазьдән кошлар ясау буенча мастер-класс уздырылды.