апрель, 2018 ел

Гадәттән тыш хәлләр буенча комиссия утырышы булып узды.

Язгы каникул чорында үзәк балалар китапханәчесе укучыларны вакытлы матбугат белән даими таныштырып барды.

30 нчы март көнне Казан шәһәре Совет районының  90 нчы мәктәбендә "Взаимодействие школы и вуза в реализации приоритетных направлений развития школьного образования: опыт, проблемы, перспективы" дигән темага республикакүләм фәнни-методик конференция узды. Конференция эшчәнлегендә республика мәктәпләреннән 100 дән артык укытучы катнашты.

Татарстан Республикасы Дәүләт Советының утырышлар залында Татарстан Республикасы депутатлар берләшмәләренең координацион советы утырышы узды.

30 март көнне ТР Мәдәният министрлыгында сәнгать, мәдәният учреждениеләре һәм алардагы иң яхшы хезмәткәрләргә Хөкүмәт грантларын тапшыру тантанасы узды. Мөслим сәнгать мәктәбенең халык уен кораллары бүлеге укытучысы Заһидуллина Азия Закирҗан кызы "Опора и авторитет" номинациясендә грантка лаек булды.

31 март  көнне Казан шәһәрендә    I республика күләм әтиләр слеты үтте.

28 март көнне Исәнсеф авыл клубы мөдире Тат.Бүләр авыл мәдәният йорты директоры белән берлектә декоратив-гамәли иҗат әйберләре күргәзмәсе үткәрделәр.

Мәдәният хезмәткәрләре көне уңаеннан Дусай авыл мәдәният йорты директоры РСФСР ның атказанган мәдәният хезмәткәре булган Сәрмәдия Мирзаянованы бәйрәм белән тәбрикләп үтте.

29 март көнне Торыш авыл клубында мөнәҗәтләр кичәсе булып узды.

31 март көнне Сикия авыл клубында балалар белән төрле күңел ачу уеннары булып узды.