март, 2018 ел
чәршәмбе

Мөслим район үзәк больницасы терапия бүлегенең 2017 елдагы  кыскача эш күрсәткечләре.

21 март көнне Иске Карамалы авыл мәдәният йортында "Хуҗабикә" клубының "Нәүрүз - мөбәрәкбад!" темасына багышланган утырышы булып узды. "Иң тәмле коймак" конкурсы, шаян ярышлар, халык җырларына конкурс узды.

Иске Карамалы авыл мәдәният йортында балалар өчен "Иң күңелле көн" дип исемләнгән күңел ачу-уен программасы булып узды. Биредә хәрәкәтчән ярышлар, кызыклы уеннар оештырылды.

Бүген, 21 март көнне Иске Вәрәш авыл мәдәният йорты һәм балалар бакчасы хезмәткәрләре  Нәүрүз бәйрәме үткәрелделәр. Балалар вакытны бик кунелле, кызыклы һәм файдалы итеп уздырдылар.

"Күбәләк" балалар бакчасының беренче кечкенәләр төркеме тәрбиячесе  “Халыкара Җир көне – чиста Су, Җир һәм Һава бәйрәме” үткәрде. Җир көне - яз көне үткәрелә торган бәйрәм. Бу көнне һәр кеше табигатькә игътибарлырак булырга тиеш. Җир көнен җирне сакларга әзер булган барлык илләр дә үткәрә.

​20 март көнне Салауз-Мухан авылы "Тургай" балалар бакчасына йөрүче балаларыбыз "Без бергә" дип исемләнгән балалар халык иҗаты фестивалендә, мәктәп укучылары белән берлектә, чыгыш ясадылар.

Бадминтон буенча тренировкалар дәвам итә

Яңа Карамалы авыл клубында "Язгы мәрхәмәтлелек атналыгы" кысаларында күңелле эстафеталар булып узды.

20 март көнне район мәдәният йортында "Җырлы халык бездә, моңлы халык" дип исемләнгән концерт булып узды.

"Иң көчлеләр кубогына" волейбол буенча турнир узачак