март, 2018 ел
дүшәмбе

2018 елның 05 март көнне Казан шәһәренең С. Сәйдәшев исемендәге зур концертлар залында «Ел хатын-кызы» бәйгесеә җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы табиб-педиатр Сәлимова Мәдинә Мавлютовна катнашты.

2018 елның 18 нче мартында Мөслим үзәк хастаханәсе хезмәткәрләре Россия Федерациясе Президентын сайлауда актив катнаштылар. Сәгать 15:00 кадәр барлык 263 хезмәткәр һәм барлык дәваланучыларда тавыш бирделәр.

16 нче март көнне Яңа Усы авылында кышкы туризм ярышлары үтте. ..

17 мартта Яр Чаллы шәһәрендә Х республикакүләм һөнәрчелек сәнгате һәм декоратив-кулланмалар иҗаты фестивалендә технология укытучысы Сафина Гөлсинә Кадыровна "Фоамираннан брошка" темасына мастер класс күрсәтте.

16 март көнне Казан шәһәренең  Галимҗан Ибраһимов истәлегенә багышланган IX республика фәнни-гамәли укучылар конференциясе үткәрелде.

18 нче март  - Россия Президентын сайлаулар көнне укучылар катнашында концерт куелды. Татар һәм мари телдәге җырлар, биюләр бәйрәм рухы тудырды. Бу әхәмиятле вакыйгага укучылар да үз өлешен кертте.

Яшь гаиләләр һәм яшь белгечләр өчен программа

"Күбәләк" балалар бакчасының беренче кечкенәләр төркеме балалары саф һавада кошларны күзәтәләр, төрле хәрәкәтле уеннар уйныйлар. Шулай ук балаларыбыз җилне, кар яуганны күзәтәләр, кар белән төрле тәҗрибәләр үткәреп карыйлар.

17 март көнне Яңа Карамалы авыл клубы мөдире укучылар белән берлектә тыл ветеранында булып кайттылар.

17 март көнне Сикия авыл клубында яшьләр өчен дискотека булып узды.