март, 2018 ел
сишәмбе

8 март көнне Яңа Карамалы авыл халкы Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган концерт белән Иске Карамалы авыл мәдәният йортында чыгыш ясадылар.

9 март көнне Яңа Карамалы авыл клубында "Ягез әле, кызлар!" дип исемләнгән ярыш үтте. Анда кызлар үз сәләтләрен күрсәттеләр. Ярыш барышында  интеллектуаль уеннар уйнатылды.

8 март көнне Баек авыл мәдәният йортында Халыкара хатын-кызлар көне уңаеннан бәйрәм концерты һәм чәй табыны әзерләнде.

Күбәк урта мәктәбе базасында яшь укытучыларның семинары үтте.

Бүген мәктәпләр арасында "Брейн - ринг" интеллектуаль уенының суперфинал ярышлары узды...

8 март көнне Сикия авыл клубында Халыкара хатын-кызларга багышланган бәйрәм чарасы үтте.

Территориаль усеш булеге

8 март көнне Иске Вәрәш авыл мәдәният йортында күп балалы әниләр белән очрашу булды.Алар кызыклы уеннарда катнаштылар,балаларны тәрбияләү тәҗрибәсе белән уртаклаштылар.Очрашу күңелле аралашу һәм чәй өстәле артында дәвам итте.

На прошлой неделе самые одаренные и талантливые дети Муслюмовского района приняли участие в зональном туре открытого республиканского телевизионного фестиваля эстрадного творчества «Созвездие-Йолдызлык», который прошел в городе Мензелинске.

13 март конне Яңа Сәет авыл мәдәният йортында Халыкара хатын-кызлар көненә багышлап, "Әниемнең оста куллары" дип исемләнгән күргәзмә ясалды.