март, 2018 ел
чәршәмбе
Ватанны саклаучылар һәм Халыкара хатын-кызлар көне кебек бәйрәмнәр уңаеннан Мөслим сәнгать мәктәбе фотоконкурс игълан итте. “Әти, әни – ике канатым” дип исемләнгән бәйгедә сәнгать мәктәбендә белем алучы балалар катнаша.
прошел зональный тур республиканского конкурса гармонистов имени Файзуллы Туишева, где приняли участие представители многих городов и районов Татарстана.

Мөслим музее хезмәткәрләре 8 март бәйрәме уңаеннан Мөслим картлар йортында кичә үткәрделәр...

Баланлы авыл мәдәният йортында Ватанны саклаучылар көне уңаеннан "Без Татарстан уллары - илебез безнең белән көчле" дип исемләнгән  бәйрәм чарасы булып узды.

Үзәк балалар китапханәсендә балалар язучысы  Д.Аппакованың тууына 120 ел тулу уңаеннан әдәби чара узды. Чарада китапханәгә йөрүче укучылар катнашты.

Яңа Усы авылы китапханәчесе “Мы были в гостях у писателя Л.Н.Толстого” исемле рәсем бәйгесе үткәрде.

Тугаш авылы китапханәчесе "Табышмаклар  илендә" дип исемләнгән кичә үткәрде.

Сәнгать мәктәбе базасында Әтиләр Советеның чираттагы утырышы үтте.

Әлмәт шәһәрендә тәрбия өлкәсендәге бәйгенең зона этабы үтте.