февраль, 2018 ел
чәршәмбе

28нче февраль көнне Мөслим гимназиясе базасында БР Чакмагыш районы вәкилләре катнашында мәктәп җитәкчеләре һәм аларның урынбасарлары өчен регионара семинар үтте.

Белдерү! Мөслим лицее 1 мартта универсаль спорт залында “Бергә старт алабыз” исемле спорт чарасы үткәрә. Башлану вакыты: 14:30. Чарага рәхим итегез!

Район мәдәният йортында Рус Шуган авыл җирлеге үзешчән сәнгатьтә катнашучыларының "Авылымның айлы кичләре" исемле смотр-концерты булып узды.

Район мәдәният йортында Үрәзмәт авыл җирлеге үзешчән сәнгатьтә катнашучыларының "Авылымның айлы кичләре" исемле смотр-концерты булып узды.

Балалар үзәк китапханәсе балалар шагыйре Мөҗәхит Әхмәтҗановның "Тапкырлар тапмый калмас" исемле яңа китабы буенча гимназиянең 3 сыйныф укучылары өчен викторина үткәрде. Очрашуда Мөҗәхит абый үзе катнашты, чара З.Басыйрова исемендәге мәдәният йортының "Татар әдәбиятында һәм сәнгатендә Мөслимлеләр" музеенда узды.

"Парад Победы" проектына старт бирелде...

27 нче февраль көнне 2 нче санлы Җәлил урта гомуми белем бирү мәктәбендә ТАССРның, РСФСРның атказанган сәнгать эшлеклесе, Татарстан Республикасының халык язучысы, Габдулла Тукай, М.Горький исемендәге Дәүләт бүләкләре лауреаты Аяз Гыйләҗевнең тууына 90  ел тулуга багышланган республикакүләм Аяз Гыйләҗев укулары үтте. Әлеге укуларда республика мәгариф учреждениеләрендә укучы 3-11 нче сыйныф укучылары катнашты.

Кичучат ипподромныда ат ярышлары узды.

Саф һавада йөрү - бу бик шәп!