февраль, 2018 ел

Юлга чыгу алдыннан һәм юлдан кайтканнан соң мәҗбури медицина тикшерү.

Авыл җирлекләрендә халык җыеннары үткәрелә

Мөслим  һәм Сарман районнары хәрби комиссариаты контракт буенча хезмәт итәргә чакыра

Иртәгә, 20 февраль көнне Мизгел яшьләр үзәгенә Мафия уенына актив яшьләрне чакырып калабыз!

Балалар әдәбияты айлыгы уңаеннан лицейның 1сыйныф укучылары китапханәгә экскурсиягә килде. Алар күргәзмәдәге китаплар белән танышты. Соңыннан балалар  өстәл уеннары уйнадылар.

Михайловка авылы китапханәчесе, авыл мәдәният йорты белән берлектә, "Масленица - веселый сытный праздник" дип исемләнгән бәйрәм үткәрделәр.

Метрәй авыл китапханәчесе "Йортларга - китап нуры!" акциясе кысаларында хезмәт ветераны Зарипова Илгизә апаның өендә булып, аны яңа китаплар, газета - журналлар һәм район яңалыклары белән таныштырды.

Тугаш авылы китапханәчесе, авыл мәдәният йорты белән берлектә, "Май чабу - Масленица" дип исемләнгән кичә үткәрделәр.

"Эшлекле дүшәмбе"

Михайловка авыл мәдәният йортында "Май чабу" массакүләм ял итү чарасы булып узды.