февраль, 2018 ел

Мөслим гимназиясенең 4 класс укучылары өченмузей дәресе үткәрелде.

Январь ае буена Мөслим районы балалар бакчаларында “Яшел ут” республика конкурсының муниципаль этабы узды.

Үзәк китапханә хезмәткәре Мөслим лицееның 9-10 сыйныф укучыларына "Комсомольцы - беспокойные сердца" исеме астында патриотик дәрес үткәрде. Комсомолның роле турында сөйләде, комсомол билеты, значогы белән таныштырды. Шулай ук китап, газета, журналларга күзәтү ясады.

2018 елныӊ 3 февралендә  Мөслим үзәк шифаханәсенеӊ актлар залында Казан дәүләт медицина университеты  студентларыныӊ мәктәп укучылары Һәм әти-әниләр белэн очрашуы узды.

БАДМИНТОН БУЕНЧА ЕВРОПА ЧЕМПИОНАТЫ - 2018  ИР-АТЛАР ҺӘМ ХАТЫН-КЫЗЛАР КОМАНДАЛАРЫ АРАСЫНДА ҺӘМ 15 ЯШЬКӘ КАДӘРГЕ ЯШҮСМЕРЛӘР АРАСЫНДА ЕВРОПА БЕРЕНЧЕЛЕГЕНӘ БАДМИНТОН БУЕНЧА ЯРЫШЛАР УЗА

Үзәк балалар китапханәчесе Г.Тукай мәктәбенең 7 класс укучыларын халык шагыйре, язучы, драматург, Муса Җәлил, Габдулла Тукай дәүләт премияләре лауреаты, "Халыклар дуслыгы" ордены кавалеры Фәнис Яруллинның тормыш юлы һәм иҗаты белән таныштырды. Шагыйрьнең балалар өчен язган шигырьләрен сәнгатьле укыды.

Баек авылы китапханәчесе "Мин тормышны яратам"  дип  исемләнгән әдәби кичә үткәрде.

XXVIII Кышкы спартакиада уеннары дәвам итә