гыйнвар, 2018 ел

Сәламәтлек атналыгы

7 февраль конне сэгать 10.00 аграр коллиятенен актлар залында кооператив буенча укулар була.

2017 ел нәтиҗәләре буенча хирургия бүлегендә барлыгы 255 операция башкрылды.

Безнең әтиләребез - безнең алтын баганаларыбыз алар. Без алар белән горурланабыз, аларга охшарга тырышабыз, алардан тормыш сабаклары өйрәнәбез. Метрәй башлангыч мәктәбенең балалар бакчасы төркеменә шундый әтиләрнең берсе - Шәрифуллин Ринат Нурфаелович сабыйлар белән очрашуга килде.

Проект буенча эш

"Мөслим туган як музеенда" Мөслим лицееның 6 класс укучыларына " Борынгы Мөслим тарихы "дип исемләгән экскурсия үткәрелде.

Январь ае буена Мөслим районы балалар бакчаларында “Яшел ут” республика конкурсының муниципаль этабы узды. Конкурста 20 балалар бакчасы һәм 31 тәрбияче катнашты.

“Ел тәрбиячесе – 2018”

Мөслим лицееның тарих һәм җәмгыять белеме укытучысы Файзелхакова Я. Ф. 6 сыйныфлар өчен туган якны өйрәнү музеенда Рәсәй тарихы буенча йомгаклау дәресе үткәрде. Укучылар анда таш гасыр чоры чыганаклары белән таныштылар.

Бадминтон буенча тренировкалар