гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Үзәк китапханә хезмәткәрләре Мөслим лицееның 10 сыйныф укучылары белән якташыбыз, халык язучысы,  Габдулла Тукай премиясе лауреаты Фоат абый Садриевның "Кышкы яшен" әсәре буенча түгәрәк өстәл үткәрде. Әңгәмә барышында укучылар Фоат абыйга үзләрен кызыксындырган сорауларын бирделәр, аларга төпле җаваплар алдылар.

Районыбызның мәдәният традицияләрен дәвам итеп, 5 февраль көнне авыл җирлекләре арасында үзешчәннәр район смотр-конкурсы башланачак.

Студентлар көне уңаеннан, музей хезмәткәрләре “Сарман аграр көллияте” студентлары белән очрашу уткәрделәр...

Үзәк китапханәдә күптән көтелгән "Могҗизалар кыры" уены үтте. Ул "Мин кулыма китап алам..." исеме астында якташ язучыларыбыз, шагыйрьләребез иҗатына багышланды. Кичәне Моряк Йосыпов алып барды. Уенның абсолют җиңүчесе Баланны авылыннан Илүсә Исламова.

Бәкәбез авыл клубында яшьләр арасында кул көрәштерү буенча ярыш булып узды.

20 гыйнвар көнне Михайловка авыл мәдәният йортында "Кому за 30..." күңел ачу дискотекасы булып узды.

Бүгенге көндә  белемнәрен күтәрүчеләр.

Буген мини-футбол уены булачак

Тугаш авылы китапханәчесе, кече яшьтәге мәктәп укучыларына, «Китаплар дөньясына сәяхәт» исемле экскурсия үткәрде.

Тат.Бүләр авылы китапханәчесе "Оста куллар" түгәрәгенең чираттагы шөгелен үтткәрде.