гыйнвар, 2018 ел

Старт бирелде!

“Мөслим туган як музеенда”  Мөслим имам- хатыйбы Әбделкәрим Моратов белән очрашу булды.

Тугаш авылы китапханәчесе «А.Гыйләҗев - заман таләп иткән язучы" дип исемләнгән кичә үткәрде.

Рус.Шуган авылы китапханәсендә "Праздник Снеговика" дип исемләнгән кичә үтте.

Актаныш районы Чуракай авылы мәдәният йортында Әмәкәй авылы үзешчәннәре  Ф.Бүләковның "Әбиләргә ни җитми?" исемле моңсу комедиясен сәхнәләштерделәр. Чуракай авылы тамашачысы рәхәтләнеп көлде дә, елады да, кул чабырга да онытмады.

“Хрустальный волан”  бөтенрәссәй  турниры  утте

Район мэктэплэре арасында хоккей  ярышлар утте

Рус. Шуган авыл мәдәният йорты директоры авыл китапханәчесе белән берлектә "Кар бабайда кунакта" исемле тамаша уздырды.

Иске Карамалы "Замандаш" халык театры Әмәкәй авылы тамашачысы алдында Р.Сәгъдинең "Сынган беләзек" әсәре белән чыгыш ясады.

Үрәзмәт авылы үзешчәннәре "Нур" театр коллективы Тат. Бүләр авылы мәдәният йортында А.Ахметгалиеваның "Баш куям тезләреңә" театры белән чыгыш ясадылар.