гыйнвар, 2018 ел

Яшьләр арасында популярлык казанган Алберт Нурминский Мөслимдә чыгыш ясыячак...

«Ел укытучысы-2018» конкурсы старт алды.

12-14.01.2018 Казан шәһәрендә химиядән республикакүләм олимпиаданың йомгаклау туры үткәрелде Безнең районыбыз данын Мөслим гимназиясенең 11нче сыйныф  укучысы Мөҗипов Зөфәр һәм Мөслим лицееның 9нчы сыйныф укучысы Солтанова Диана яклады һәм призлы урынга лаек булдылар. Аларга киләчәктә уңышлар телибез!

Үзәк китапханәдә "Зирәкләр бәйгесе" дип исемләнгән чара үтте. Әлеге чарада Г.Тукай исемендәге мәктәбенең 6нчы сыйныф укучылары катнашты. Балалар төрле кроссвордлар, башваткычлар чиштеләр, интеллектуаль сорауларга җавап бирделәр.

Спорт чаралары Дирекциясенең җыелышы узды

Салавыз Мухан авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре Иске Яна ел бәйрәме уңаеннан "Кыш бабайның серле хикмәтләре" дип исемләнгән очрашу оештырдылар. Кыш Бабай һәм Кар Кызы шәһсән үзләре күп балалы гаиләләрдә булып яңа ел бүләкләре таратып кайттылар.

Объектлар төзү, капиталь ремонтлау һәм юл эшләре буенча 2018 елга планнар

Мөслим муниципаль районы авыл эче юлларын кардан чистарту буенча эш алып барыла

Мөслим авылы Яңарыш микрорайоны газлаштырыла

Метрәй авылы китапханәсе, мәдәният йорты белән берлектә, “Иске Яңа елда бергә булыйк!” дип исемләнгән бәйрәм кичәсе үткәрделәр. Бәйрәм концерт номерлары белән үрелеп барды, төрле кызыклы уеннар уйнатылды, изге теләкләр теләнде.