Авыл хуҗалыгы идарәсе

2019 елның 12 декабре, пәнҗешәмбе

2019 елның 17 декабрендә Татарстан Республикасы Тукай районының Новотроицкое авылында авыл мәдәният йортында «Иң яхшы колбаса эшләнмәсе» һәм «Иң яхшы сөт продукциясе» конкурсы узачак, аны Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперациясен үстерү буенча компетенцияләр үзәге оештыра.

Программа танылган артистлар һәм театральләштерелгән тамашалар катнашында урнаштыру чарасын күздә тота. Авыл мәдәният йорты фойесында фермерлар продукциясе күргәзмәсе оештырылачак, алар арасыннан жюри иң яхшыларны сайлап алачак.

Конкурста җиңүчеләр өчен «Туган як» исемле сату проектында бушлай катнашу, шулай ук истәлекле бүләкләр каралган.

Чара 2019 елның 17 декабрендә 15:00 сәгатьтә Татарстан Республикасы Тукай районы Новотроицкое авылы мәдәният йортында Ленин урамы, 11 нче йорт адресы буенча башлана.