Авыл хуҗалыгы идарәсе

2019 елның 16 июле, сишәмбе

2019 елның 16 июлендә Мөслим районында «No-Till системасында авыл хуҗалыгы культуралары чәчүлекләрен игүнең һәм карап тотуның нәтиҗәле алымнары» программасы буенча кыр көне уздырылды.

Семинарда республиканың авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре һәм авыл хуҗалыгы оешмалары җитәкчеләре һәм белгечләре һәм Россиянең башка төбәкләре вәкилләре катнашты.

Семинарда катнашучылар язгы һәм көзге бодай, язгы арпа, кукуруз, соя, борчак, люпин, рапс, «Clearfield», «Экспрессан» системасы буенча көнбагыш һәм турыдан-туры чәчү системасы буенча үстерелүче чәчүлекләрне карау буенча традицион технологияләрнең демонстрацион мәйданчыкларын карадылар. «Август-Муслюм» хуҗалыгыенда кулланыла торган авыл хуҗалыгы техникасы экспозициясендә булдылар.