Бокс көне.

2019 елның 8 июле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Президенты р. Н. Миңнеханов кушуы буенча Татарстан Республикасы спорт министрлыгы тарафыннан Татарстан Республикасы бокс федерациясе белән берлектә 2019 елның 20 июлендә Казанның Меңьеллык мәйданында Халыкара бокс көненә ярдәм итү буенча республика акциясе үткәрү планлаштырыла.

Халыкара бокс көнен бәйрәм итү кысаларында 2019 елның 22 июлендә Мәскәү шәһәренең Кызыл мәйданында Россия Бокс федерациясе тарафыннан дөнья тарихында иң масштаблы ачык тренировкалар (5000 дән артык кеше) үткәрү планлаштырыла. Әлеге күнекмә Гиннес рекордлар китабына керәчәк. Бу проектта Россиянең 85 төбәге һәм дөньяның 175 иле катнашачак. Бәйрәмнең тамашачылар аудиториясе бөтен дөнья буенча 150 миллион кеше тәшкил итәчәк. Региональ акцияләрдә төшеп калган иң яхшы видеоконтент Мәскәү шәһәрендә бокс көнен бәйрәм итү вакытында трансляцияләнәчәк һәм рекордның йомгаклау резюмеларына керәчәк. Казан шәһәрендә акциядә 2 меңнән артык бокс сөюче катнашыр дип планлаштырыла, шуның белән ул Россия төбәкләре арасында иң зурысы булачак.

Әлеге чарага Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнехановның килүе планлаштырыла.Татарстан Республикасы Президенты Р. Н. Миңнеханов һәм Россия Бокс федерациясе генераль секретаре У. Н. Миңнеханов катнаша.

Акция кысаларында бокс буенча ачык тренировкалар, шулай ук спорт конкурслары һәм концерт программасы булачак, катнашучыларга спорт экипировкасы һәм су биреләчәк. Акция турында өстәмә мәгълүмат Татарстан Республикасы бокс федерациясенең рәсми сайтында урнаштырылачак: https://www.fbrtat.ru/.

Син дэ акциягә кушыл!!!